Akce

Pocity viny. 20.1.2024

29.11.2023 Autor 0 komentáře na “Pocity viny. 20.1.2024”

Vina. Pokaždé, když se nám něco nepovede nebo když něco zkazíme. Jedni ji všechnu berou na sebe, druzí pro změnu jakoukoli vinu odmítají a přehazují ji na druhého.

Nevědomé zacházení s pocity viny je často právě tím, co narušuje nejen naše vztahy, ale pojetí sebe sama. Na jedné straně se pod její tíhou snažíme k druhému přiblížit (ve snaze vyprosit si odpuštění). Na straně druhé před těmito tíživými pocity utíkáme, neboť se bojíme trestu. To nejenže vytváří dynamiku mezi člověkem závislým a člověkem odtažitým, ale rovněž to vrhá stín na naši duši.

Přitom znát a nést svou vinu má pro naši osobnost ozdravné účinky. Už se sice nemůžeme tvářit ani jako neviňátko ani nemusíme bohorovně snášet všechna příkoří. Jejím rozlišením, přijetím a následným zpracováním se nám totiž otevírá cesta k naší přirozenosti. Startuje se růst a to růst směrem k tomu, kým jsme vždycky ve skutečnosti byli.

Během sebepoznávacího workshopu se společně podíváme na pocity viny, jejich tíži a projevy. Prorazíme zátarasy, které brání k převzetí vlastní odpovědnosti. A v neposlední řadě se budeme zabývat tím, jak svou vinu nést a jak ji zpracovat.

Obsah workshopu:
– pocity viny a jejich projevy v lidské duši
– potřebná teorie k lepšímu porozumění dané problematice
– praktická a sebeuvědomovací cvičení
– praktický postup pro odhalování a zpracování pocitů viny.

Termín:
– sobota 20/01/2024 10:00 – 17:00

Místo konání:
– Františka Křížka 36, Praha 7

Cena a přihlášení:
– 3000 Kč.
– přihlášení na tomas@meaning.cz