Akce

Cyklus přednášek „O vztazích“ v Městské knihovně v Praze – jaro 2022.

15.4.2022 Autor 0 komentáře na “Cyklus přednášek „O vztazích“ v Městské knihovně v Praze – jaro 2022.”

Cyklus přednášek nás nejprve zavede pod povrch vztahových peripetií i nesnází. Ty mohou být navenek vnímány jako závislost nebo strach ze závazku, ovšem na jejich podloží najdeme často bolavá citová zranění, která znehodnocují nás nebo partnera. Následně se podíváme na naše JÁ takové, jaké skutečně je a odtud rozmo- táme cestu zpět na povrch, abychom se s tím vším naučili zacházet a neztráceli kontakt sami se sebou.

 

Přednáška č. 1: 10.3.2022: Závislost a strach ze závazku

Jak spolu souvisí vztahová závislost a strach ze závazku? Tyto dvě protikladné polohy, které nej- častěji spoluvytváří nevědomou vztahovou dynamiku, mají ve svém jádru společné lidské JÁ, které se buď ztrácí v partnerovi, nebo proti part-nerovi vytváří silnou obranu. Obrany se mohou projevovat ghostingem, neochotou s druhým člověkem ve vztahu počítat nebo vyhýbáním se hlubším vztahům obecně.

 

Přednáška č. 2: 28.4.2022: Projekce a přenos

Princip, který stojí na pozadí vztahových peripetií, který ale ve vztazích nevnímáme, je právě oním klíčem k pochopení, jak každý z nás lidské vztahy vytváří. Mezi sebou si občas říkáme, že v partnerovi hledáme své rodiče, nebo je tam vidíme, ovšem pochopit tento problém až do důsledku, znamená vyjít ze vztahově slepých uliček. Více informací a vstupenky najdete zde.

 

Přednáška č. 3: 19.5.2022: Citová komunikace

Ona otázka za 5 bodů: „Inu dobrá, ale co tedy
s tím vším dělat?“ nás přivede až k tomu, jak spolu přes značné rozdíly přeci jen komunikovat, jak procházet konflikty a jakým způsobem nést odpovědnost za vlastní prožívání ve vztahu, nestydět se za něj a netrestat za něj sebe nebo partnera. Více informací a vstupenky najdete zde.