Posts in Články

Kdo jsem já? Aneb „Já jim ještě ukážu!“

3.4.2018 Autor Články 0 komentáře na “Kdo jsem já? Aneb „Já jim ještě ukážu!“”

“A co ty vlastně umíš?” zněla otázka, kterou mi před několika lety položil kamarád poté, co jsem se rozkoukával po propuštění z práce. Zněla mi v uších překvapivě dlouho, vždyť jako ještě donedávna produktový ředitel jedné z největších firem v Čechách bych měl znát odpověď raz dva, ne? Pocit vlastní sebehodnoty se už ovšem tou dobou ocital pod značným tlakem. Cesta na vrchol a zejména pak zpátky na zem byla proklatě rychlá a vedla k pocitu, že jsem úplně…no však víte kde. A navíc k pocitu, že nemám ani ponětí o hlubším smyslu toho všeho, co se událo, natož o příčinách a souvislostech uvnitř sebe.

Jak přežít v náročné roli

6.3.2018 Autor Články 0 komentáře na “Jak přežít v náročné roli”

V náročné profesi často čelíme strachu ze selhání, protože svou identitu a sebehodnotu spojujeme s tím, co děláme.
Příčinou je vnitřní pocit, že nejsme dost dobří nebo že si musíme uznání zasloužit.
Klíčem ke změně je upřímně se podívat na sebe, odhalit a uvědomit si své nevědomé mentální vzorce a sebeklamy a rozvíjet schopnost zachování klidu (neboli mindfulness).

Naslouchat s lehkostí (JK – Book of Life)

5.3.2018 Autor Články 0 komentáře na “Naslouchat s lehkostí (JK – Book of Life)”

V následujících dnech zde budu publikovat jednotlivé překlady kapitol z knihy Jiddu Krishnanurti „The Book of Life“, která doposud nevyšla v českém vydání. Kniha postupně a s lehkostí popisuje proces sebe-poznání a jeho jednotlivé aspekty. Mě osobně velmi zaujala a věřím, že i přes můj zcela jistě nedokonalý překlad, osloví i vás….(pod označením JK – Book of Life)